Vitamínová bomba proti rýmičce

Víte, jak se říká smrtelné mužské nemoci na sedm?

Otřepaný vtip, jasně. Ale zná to každý, rýmička je špatný host a ještě horší kolega. A protože nám začala klepat na naše modré slevomatí dveře, rozhodli jsme se dát jí jasnou stopku v podobě vitamínů.

Nabídl jsem se, že do Fruitisima pro drinky plné zdraví zajdu sám. Chtěl jsem totiž otestovat, jak je to s tou pěnou na nápoji, tak často zmiňovanou v příspěvcích v diskuzi. 

Má se to tak. Fresh může skutečně víc napěnit, je to důsledek rozmixování ovoce. Nápoj ovšem nikdy nesmí klesnout pod rysku 0,5 litru. Pokud se vám to stane, určitě upozorněte obsluhu. Mně se to náhodou stalo a slečna z Fruitisima mi pěnu vykompenzovala a do další lahve nalila víc šťávičky. 

Hned, jak jsem freshe přinesl do kanceláře, tak se po nich zaprášilo a moc jsme si pochutnali.  

Skočte si taky pro nápoj plný vitamínů. Když rýmička nepochodila u nás, možná už je na cestě k vám.  

Jirka

Velvyslanec zákazníků

Slevomat.cz

velvyslanec@slevomat.cz 

4. března 2016

Do baru na yogurt

Jirka má jako bývalý atlet stále velmi blízko ke sportu, jeho aktuálně nejoblíbenějším pohybem je zalehnutí do postele. Také projel už skoro celý svět. Nejčastěji cestuje prstem po mapě. Jeho velkým koníčkem, hned vedle práce, je zahradničení. Je hrdým nositelem několika titulů mistra světa v pěstování plevele.

Jako velvyslanec zákazníků rád zkouší nové věci, a proto se vydal otestovat fenomén – frozen yogurt.

Na koni, nebo bez něj, v Yobaru ve Vodičkově ulici jste cobydup.

Pokud se nechcete sejít u koně”, můžete vystoupit na metru Můstek, případně se svézt tramvají na zastávku Vodičkova. Ulice je pojmenována již pět století po Janu Vodičkovi, bohatém novoměstském řezníkovi, který v 15. století vlastnil největší dům (čp. 699), dnes palác U Nováků.

Otevírací doba:
Po 8:00–20:00
Út 8:00–20:00
St 8:00–20:00
Čt 8:00–20:00
Pá 8:00–20:00
So 10:00–18:00
Ne zavřeno 

Ať je léto, nebo zima, vždy si vyberete. Zahřát se můžete perníkovým latté, pro ochlazení si dejte jogurtový shake nebo lívance s jogurtem a malinami.

Věděli jste, že jogurt patří mezi nejrozšířenější funkční potraviny na světě? Není nic lepšího než si zdravě pochutnat!

„Dostala jsem chuť na maliny. Jdi do lesa a natrhej mi je. Ale to ti povídám, jestli se vrátíš bez malin, zabiju tě.“

Maruška ovšem nešla do lesa, ale do baru!

Snad každý si vzpomíná, jak přemlouval maminku, aby mu udělala lívance. V Yobaru vám je donese usměvavá obsluha a spojení s osvěžujícím jogurtem a malinami hodnotím na jedničku.

Hladem trpět nebudete, lívance jsou dost syté a jedna porce je tak akorát. Vše jsem zapil chutným latte s perníkovou příchutí. Slovo perník vzniklo zjednodušením souhláskové skupiny z původního slova peprník – původní perník byl totiž tvořen z mouky, medu a pepře. Vypijete ho tak rychle, že se přistihnete, jak saháte po prázdném kelímku. Shake je poctivý, není v něm cítit žádná chemie” a v letních měsících rozhodně osvěží.

Prostředí je útulné, ideální na rande vy + Jogurt Kelímek. O rozsáhlých benefitech tohoto vztahu nemůže být pochyb.

Jelikož je pobočka na skvělé lokalitě, doporučuji vzít Kelímkovic s sebou na procházku. Můžete posedět “na Karláku” nebo se projděte kouzelným centrem Prahy.

Pozor soutěž!

Vezměte Kelímkovy (kelímky) a vyfoťte se s nimi. Fotky nám vložte přímo k hodnocení akce do 30. 4. 2016. Hodnocení naleznete v sekci Mé nákupy – Uplatněné vouchery, tam kliknete na tlačítko Hodnotit. Možnost hodnocení také zasíláme na email po využití voucheru. Výherce nejoriginálnější fotografie získá 300 kreditů!

Podmínky soutěže naleznete zde.

Pokud zajdete k Novoměstské radnici, určitě nezapomeňte zkontrolovat nápis na zdech radnice. Jedná se o tajný kód?

Věřím, že neodoláte a Yobar vyzkoušíte. Budu se těšit na vaše zážitky a hlavně na zaslané fotky Kelímkovic. :-)

Jirka

Velvyslanec zákazníků Slevomat.cz
velvyslanec@slevomat.cz 

16. února 2016

Královská Nesuchyně

V době pracovního shonu by měl každý občas vypnout a zajet si odpočinout. Já se vypravil na prohlídku hotelu Lions v Nesuchyni.

Nesuchyně je vesnička ležící mezi královskými městy Rakovník a Slaný. Cesta z Prahy vyjde na cca hodinku, záleží, jak rychlí jste řidiči.

Hotel se stále rozrůstá a nyní může nabídnout 270 lůžek. Najdete zde naprosto vše. Od sportovních aktivit až po zbrusu nový wellness.

Osobně jsem prošmejdil několik pokojů a zkontroloval všechny kouty.. Každý obsahuje vlastní sociální zařízení s televizí. Samozřejmostí je i WiFi připojení v celém areálu.

Velmi se mi zalíbil pokoj 313 a jeho pohodlná postel.

Při procházce se určitě zabavíte, resort je tak rozsáhlý, že jenom jeho prohlídka vám zabere několik desítek minut. Zaměstnanecký rekord v počtu nachozených kilometrů za den je 28 km. Zkusíte ho překonat? Komu se to podaří, ať napíše na můj email velvyslanec@slevomat.cz včetně printscreenu vašeho krokoměru.

Milovníci piva mohou v okolí navštívit slavné Krušovice.

Pro obdivovatele národního kulturního dědictví je v blízkosti hotelu hrad Křivoklát.

Jestli nechcete lenošit a máte rádi sport, v Nesuchyni rozhodně na suchu nebudete. Pokud si nechcete zaplavat v jezírku, můžete zajít na:

 • badminton
 • stolní tenis
 • squash
 • venkovní Adventure golf
 • plážový volejbal
 • venkovní hřiště (tenis, nohejbal)
 • pétanque
 • bowling
 • šipky
 • stolní fotbálek
 • kulečník (pool)
 • skákací hrad pro děti
 • možnost zapůjčení kola či koloběžky

Chvilku jsem si zahrál i Adventure golf, což je vlastně klasický golf zmenšený do minigolfových drah s umělou golfovou trávou. Hru vám budou komplikovat terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry a různé vodní pasti.

Vrcholem pro mě bylo wellness centrum, které prošlo modernizací a je tedy zbrusu nové. 

Obsahuje bazén s upravenou slanou vodou (mořská sůl) a perličkovými schody, aroma parní saunou a vířivkou. Také můžete zajít na masáž a balneo – relaxační koupele a procedury.

Bazén byl tak lákavý, že jsem málem neodolal.

A vířivou koupel prostě musíte vyzkoušet. Koupele využívají kombinace účinků tepla, aroma a silného mechanického účinku vířící vody. To výrazně přispívá k úlevě bolestí pohybového aparátu při funkčních poruchách nebo poúrazových stavech. Příznivě působí i na otoky a pokožku.

No a hlad ani žízeň vás rozhodně trápit nebude.

Věřím, že neodoláte a krále mezi hotely navštívíte. Budu se těšit na vaše zážitky!

Jirka

Velvyslanec zákazníků

Slevomat.cz

velvyslanec@slevomat.cz 

8. února 2016

Merlin Irish Pub aneb magická kombinace chutí!

Začnu ustáleným klišé: “…léta chodím okolo, ale nikdy jsem nezašel dovnitř”. Až dnes, kdy jsme se se synem rozhodli, že za dobré vysvědčení půjdeme někam na jeho oblíbený hamburger. Jako na zavolanou přišla nabídka na test burgerů v  Merlin Irish Pubu.

Ulice Bělehradská na Praze 2 v blízkosti náměstí I. P. Pavlova, kde pub najdete, je momentálně v rekonstrukci, ale i tak se lze do oblíbeného vinohradského podniku celkem bez problémů dostat. Jen se musíte smířit s tím, že aktuálně není otevřena tradiční malá předzahrádka.

Vchodem z ulice vstoupíte přímo do dřevěného baru s okny, kde vás uvítá příjemný personál a budete-li mít štěstí, i usměvavý kuchař. Z baru lze přejít do suterénu, kde se nachází poměrně velký sál s klenutým cihlovým stropem, na kterém je nakreslena mapa Irska v barvách trikolory. Co návštěvníky každopádně zaujme, ať již kladně nebo záporně, je zvláštní mix dekorací, kterými je vyplněn snad každý kousek volného prostoru. Najdete zde kanón, lyže, hodiny, koňské postroje, hoblíky, vysavač, staré cedule, obrazy… Někomu se to může zdát přeplácané, jiní interiér vnímají jako útulný. Já osobně mám vetešnictví rád, takže mně se zde líbilo :).

Objednali jsme si dvakrát hovězí burger speciál. Ten se skládá z 200 gramů hovězího masa, rajčat, salátu, slaniny, sýru cheddar, cibule a dresinku. Jako přílohu dostanete 100 gramů hranolků.

Široká nabídka jídel a skvěle ošetřené pivo

Než nám jídlo přinesli, prohlédli jsme si interiér. Čisto, útulno, příjemně. I na WC. Kdybychom nešli na hamburgery, asi bych neměl problém si z jídelního lístku vybrat. Kuchyně je opravdu různorodá, jak dobrá česká, tak třeba mexická jídla, burgery, žebírka, vyhlášená kuřecí křidélka, steaky a mnohé další pochoutky. A navíc zde jídlo podávají s úsměvem.

Pivo je kapitola sama pro sebe. Na čepu je tmavý speciál Merlin, něžný Velvet, Stella Artois a Staropramen, nechybí Granát a Guinness. Též mají větší výběr piv lahvových, včetně piva mexického a francouzského. Mně přinesli ve skleněné číši objednaného “Merlina”, produkt protivínského pivovaru. Toto pivo se honosí titulem “Pivo České republiky 2014” v kategorii tmavý ležák a je vyráběno speciální recepturou ze tří druhů sladu. Jestli se nějaké pivo dá nazvat skutečně černým, tak je to tento kousek. Má velmi tmavou jantarově hnědou barvu a je výrazně hořko-sladké chuti a  kávově-karamelové vůně. Podávaná piva jsou velmi dobře ošetřená.

Burgery na jedničku

Hamburger byl šťavnatý, příjemně kořeněný, náplně ladily. Chuťově neměl chybu. Za mne mohu říci, že to byla přesně ta kombinace chutí a vůní, kterou mám na hamburgeru rád. Hranolky bych ani nemusel, i když i ty byly výborné . Měl jsem docela co dělat, abych vše snědl, syn ani nedojedl, jak byl nasycen. Dnes jsme si opravdu pochutnali. Jedním slovem – doporučujeme! Merlin vykouzlil hamburger s magickou kombinací chutí.

Dobré posezení přes oběd i večer

Vraťme se ještě k baru. Ten je velmi dobře zásoben kvalitními destiláty. Najdete zde mimo jiné jak kvalitní irské whisky, tak bourbony a mnoho druhů rumů. V nabídce je množství míchaných nápojů, a samozřejmě nechybí různé nealko včetně domácích limonád a teplých nápojů, aperitivy, likéry, tequily, vodky a další.

Merlin Irish Pub je skutečná dobrá hospoda a ne nadarmo má titul “Hospoda roku 2004”. Někteří návštěvníci dokonce tvrdí, že je to nejoblíbenější hospoda v Praze. Chválí si dobré služby za přijatelné ceny. Líbí se zde cizincům a i místní jsou zde častými hosty, a to nejen přes poledne. Pokud budete uvažovat o návštěvě tohoto podniku, doporučoval bych rezervaci.

Hospoda je kuřácká, nekouří se zde jen při podávání obědů. Berou zde stravenky a platit lze i platební kartou. Lze se připojit na Wi-Fi.

Adresa:

Bělehradská 68a, 12000 Praha 2

Rezervace:

Nutná předem na tel. 222 522 054.

Otevírací doba:

Každý den 11:30–0:00

Nabídka na Slevomatu za 210 Kč

V CENĚ:

 • 2× hovězí burger speciál (hovězí maso 200 g, rajče, salát, slanina, dresink, sýr chedar, cibule)
 • 2× hranolky 100 g

Celkové hodnocení:

 • Prostředí (exterier/interiér, celkový vzhled): 4,5*
 • Poměr „cena/kvalita“ služby: 5*
 • Přístup personálu:   5*

               

Shrnutí: 

+

výborné jídlo

pivní speciály

příjemný personál

v centru města

menu velmi dobrý poměr cena / kvalita

otevřeno denně

-

více kuřácká než nekuřácká

pro někoho přeplácaný interiér

 

O recenzentovi:

Jmenuji se Martin V. a bydlím v Praze. Je mně 57 let, otec šesti dětí, momentálně vychovatel a školník. Baví mne práce s lidmi, společenské a politické dění. Fotograf amatér, občasný básník, rád řídím auto, lyžuji, někdy rybařím… To stačí.

3. srpna 2015

Spadl jsem do Jámy V Jámě. V americkém pojetí žádný horor, naopak

Během svého brožovaného života jsem již navštívil Malou studniční jámu a Úpskou jámu v Krkonoších, vlčí jámy u Sušice, občas spadl do nějaké té jámy na cestách životem, ale návštěva Jámy V Jámě mně zatím chyběla. Rozhodl jsem se tedy tento nedostatek napravit a vyrazil jsem do restaurace Jáma, anglicky The Hollow, která se nachází v ulici V Jámě na Novém Městě pražském, v centru metropole.

Trademark v podobě burgerů

Restauraci či pub Jáma založil Američan Max Munson v roce 1994. Tehdy byla jednou z prvních hospod amerického stylu u nás a lze říci, že asi jednou z nejautentičtějších. Od té doby je známa díky svým legendárním hamburgerům. I při mojí návštěvě bylo poznat, že právě hamburgery sem lákají jak české, tak zahraniční návštěvníky. Ve chvíli, kdy usměvavé servírky přinášely nádherné hamburgery s typickou vlaječkou na vrcholu burgru, zvláště uvolnění anglicky mluvící návštěvníci propukali v neformální jásot. Mnozí po ukončení konzumace ulehávali na záda na volné lavice a spokojeně oddychovali a tak dávali najevo, že jim opravdu chutnalo.

Autentický interiér plný dekorací

Restaurace se nachází v přízemí a vchází se do ní přes malou předsíňku a po pár schodech dolů. Hlavní sál je prostorný, je v něm velmi dobře zásobený bar, dvě „hnízda píp“ a zakončen je zrcadlovou stěnou. Vyzdoben je stylově, na stěnách jsou převážně hudební rockové plakáty, někdy i obrazy, a plechové cedule Jack Daniels a další náměty. Ze sálu vedou dveře do dalších dvou menších místností, salonků. Pokud okolo nich projdete, můžete po schodech nahoru vejít do zahrádky ve vnitrobloku, kde lze v klidu a ve stínu vzrostlých stromů posedět pod jejich širokými korunami.

Co se týká toalet, jsou čisté, jen mně připadají na tak velkou hospodu poměrně malé.

Celkově je restaurace známá svou výbornou originální atmosférou a přátelským personálem. Panuje zde „akční duch“, organizují různá setkání, party, večírky, hudební produkce, sportovní přenosy apod. Známá jsou i hamburgerová úterý. Celá restaurace se stala poměrně nedávno nekuřáckou.

Někteří jazykové tvrdí, že Američané navštěvující tento pub si zde léčí svůj kulturní šok při návštěvě Evropy. Snad právě proto je Jáma držitelem „Certifikátu výjimečnosti“ od webu TripAdvisor za dlouhodobě skvělé recenze získané od cestovatelů.

Usadili jsme se ve stínu stromů a objednali jsme si obě varianty z nabídky na voucher Slevomatu. V ceně voucherů máte 2× tzv. Cowboy Burger s domácími steakovými hranolky. Jedna varianta pak dále nabízí pivní tester šesti druhů klasických českých piv, druhá rumový tester „Tour de Monde“, kdy ochutnáte čtyři rumy. Piva jsou po 2 dcl, rumy po 2 cl.

Tex-mex a široká nabídka alkoholu

Než nám přinesli objednávku, prošli jsme si pro bás jídelní lístek. Najdete zde převážně Tex-Mex jídla vycházející z americké a mexické kuchyně. Vedle již zmíněných a vyhledávaných hamburgerů si lze objednat také mnohými vychvalovaná kuřecí křidélka, steaky, sendviče, různé saláty a další jídla. Podávají zde také jak pozdní snídaně, brunche, tak noční menu.

Pokud se budete chtít seznámit s nabídkou všech možných nápojů, asi během vaší návštěvy nebudete mít moc času na ostatní zážitky. Mají zde velký výběr irish a scotch whiskey, též U.S. a kanadských, širokou nabídku rumů včetně výběrových, vodky, likéry, alko a nealko koktejly a mnoho dalších alkoholických nápojů. Nealko je zastoupeno podstatně méně, ale také zkrátka nepřijdete.

Malé tuzemské pivovary hrají prim

A jsme u piva. Mají zde široký výběr piv, ať již točených nebo lahvových. Na čepu je  stabilně více než deset druhů piv, převážně z malých českých pivovarů. Z klasických piv točí piva Lobkowicz, Rychtáře z Hlinska, Klášter, Protivín a piva z pivovaru Černá Hora. Speciály zde najdete třeba z Vysokého Chlumce, z Únětic a v neposlední řadě ze Zemského pivovaru v pražském Braníku. Některé značky zůstávají, jiné jsou obměňovány.

Restaurace spolupracuje s e-shopem www.pivniklenoty.cz, který nabízí „špičková piva podávaná s vášní“, piva doslova z celého světa. Výběr z nabídky tohoto e-shopu si můžete též v Jámě zakoupit.

Slečna nám přinesla naše hamburgery. Na pohled krásné, vůně příjemné až lahodné. Pouštíme se tedy do jídla. Cowboy Burger obsahuje jako hlavní složku 200g hovězího mletého masa, plátky slaniny, plátek rozpečeného čedaru, domácí BBQ omáčku, salát, rajče, několik dozlatova opečených cibulových kroužků, křenovou majonéz, a to vše v pečené bulce. Jako příloha domácí hranolky a zelný salát. Celý hamburger držel pěkně pohromadě, nic nevypadávalo, nevytékalo. Slaninka byla krásně křupavá, velmi chutná, super. Hovězí maso bylo voňavé a bylo chutné, kvalitní,  spíše v úpravě „medium“, což ne každému vyhovuje. I já mám raději více propečené. Také bylo trochu sušší, což je asi dáno druhem zpracovávaného masa. Co se týká koření, spíše méně kořeněné. I zde mám osobně raději více specifičtější chuť. Ale vím, že je to velmi individuální a mnohé pochvaly svědčí o tom, že takto připravené maso mnohým vyhovuje. 

BBQ omáčka byla výborná, bulka též. Ocenil jsem, že omáčka byla hustší konzistence, takže mě při konzumaci netekla všude mezi prsty. Já vím, někdo má naopak rád, když se tak děje, ale mě tento druh hamburgeru tak, jak je servírován, vyhovoval. Celkově tedy, nadprůměrný až výborný.

Jako příloha domácí hranolky, byly velmi chutné, pěkně akorát propečené a nepřesolené. Na čem jsem si také pochutnal byl zelný salát, toho by mohlo být klidně více.

Maso spláchnout pivem…

V průběhu konzumace hamburgerů jsme ochutnávali piva z „original Jáma klasik pivního testeru“ podle aktuální nabídky. Nám asi nejvíce chutnal speciál tmavý ležák Merlin z Protivína. Toto pivo se honosí titulem “Pivo České republiky 2014” v kategorii tmavý ležák a je vyráběno speciální recepturou ze tří druhů sladu. Jestli se nějaké pivo dá nazvat skutečně černým, tak je to toto pivo. Má velmi tmavou jantarově hnědou barvu a je výrazně hořko-sladké chuti a  kávově-karamelové vůně. Následoval nepasterovaný  Klášter, který si v poslední době získává stále více příznivců, a Lobkowiczký Premium Ležák. Rychtář nás nenadchl. Ale vy třeba budete mít jiné chutě.

Pozn.: při běžné návštěvě (mimo Slevomat) si lze objednat i originál Jáma speciál pivní tester z pivních speciálů.

… a pak zakusit pohlazení z rumového testeru

Dobře najedeni a napiti jsme se věnovali povídání. Při té příležitosti přišel čas i na „rumový tester“.

Propadl u nás kubánský Santiago de Cuba Aňejo. Pak už to bylo jen lepší. Těšili jsme se na výborný jemný venezuelský Diplomático Aňejo, rum prémiové kvality, který jsme znali a velmi nám chutná. Nezklamal, pohladil, potěšil. Proto nás nejprve mile překvapil další rum z nabídky, syrový jamajský Blackwell Black Gold. Podle gurmánů je Blackwell rum “dokonale vyvážen v komplexitě, charakteru a jemnosti, což znalci a rumoví nadšenci dokáží ocenit.” Nejsme znalci, ale ocenili jsme. Nejvíce nám ale zachutnal Malteco Aňejo, poctivá desetiletá směs špičkových rumů z Guatemaly. „Desetiletý Malteco rum je velmi jemný, lehce nasládlý s chutí po čokoládě, vanilce, tabáku a skořici.” Vyzkoušet chuť Guatemaly můžete nyní díky Slevomatu i vy.

Ještě dlouho při zpáteční cestě domů jsem v ústech vnímal skvělou chuť tohoto rumu.

A je tu závěr. Plni dojmů, chutí a nových zkušeností. Dobře najedeni a napiti. Rádi se opět vrátíme a můžeme Vám tuto restauraci a tuto akci jen doporučit.

Burgery nakupujte zde

Adresa:

V Jámě 7, 110 00 Praha 1

Otevírací doba:

Po – So (11:00 – 01:00), Ne (11:00 – 24:00), kuchyně vaří každý den do 23:45. Nabídku nelze využít v pátek od 16 hod. dále.

Rezervace:

Nutná předem na tel. 222 967 081.

Hodnocení:

 • Prostředí (exterier/interiér, celkový vzhled): 5*
 • Poměr „cena/kvalita“ služby: 5* velmi dobrý
 • Přístup personálu:   5*

                       

Shrnutí:

+

 • výborné jídlo
 • pivní speciály z Čech i celého světa
 • příjemný personál
 • v centru města
 • menu velmi dobrý poměr cena / kvalita
 • otevřeno denně
 • světová klientela

-

 • aktuality naposled v březnu 2014

 

O recenzentovi:

Jmenuji se Martin V. a bydlím v Praze. Je mi 57 let, otec šesti dětí, momentálně vychovatel a školník. Baví mne práce s lidmi, společenské a politické dění. Fotograf amatér, občasný básník, rád řídím auto, lyžuji, někdy rybařím… To stačí.

23. července 2015