Je nám to líto, ale nabídka už vypršela. Její detail si můžete prohlédnout níže.

Krušné hory: pobyt u Božího Daru pro dva nebo rodinu s polopenzí a výlety

Podobné nabídky, ze kterých si určitě vyberete

Zobrazit více podobných nabídek

Zobrazit původní nabídku

Nejlepší výlety v okolí

Zobrazit výlety na mapě

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Naučná stezka Naučná stezka
4 km
Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Naučná stezka Naučná stezka   Vyzkoušeno rodiči   4 km

Cesta vede částí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště, která byla dle Ramsarské úmluvy vyhlášena mezinárodně významným mokřadem. Zřízena byla v r. 1965, má rozlohu 929,5 ha, tedy je největší v Krušných horách. Tvoří ji především rozsáhlé soubory horských rašelinišť vrchovištního typu. Místy se zde uchovala tokaniště tetřívků. Na trase naučné stezky Božídarské rašeliniště najdete 12 informačních tabulí. Cesta je vhodná i pro malé děti a dá se zvládnout i s kočárkem.

  Lajk od maminky Markéty

Přestože nám část cesty pršelo, moc se nám všem líbila. Díky krátké délce 3,2 km cestu zvládl i náš nejmladší, tříletý. K tomu jistě přispělo i to, že se mu velice zamlouvalo, že velká část vede po povalovém chodníku.

Boží Dar

Boží Dar

Město Město
4 km
Boží Dar

Boží Dar

Město Město   Vyzkoušeno rodiči   4 km

V létě turisty láká Božídarské rašeliniště, Vlčí jámy u Horní Blatné nebo vrchol Klínovec. Nachází se zde i naučná Ježíškova cesta, která seznamuje děti s Ježíškem a jeho pomocníky. Vždy před Vánoci tu funguje tzv. Ježíškova pošta. Otisky všech dosud použitých razítek jsou k vidění v expozici vlastivědného muzea. V zimě potěší dva lyžařské areály a za obcí najdete velký lyžařský areál Neklid. V okolí je zhruba 70 kilometrů běžeckých tratí. 

  Lajk od maminky Petry

Vyrazili jsme na Ježíškovu cestu. Na stezce jsou rozmístěna různá stanoviště s herními prvky (prolézačky, kolotoče, houpačky) a postavičkami z večerníčků a pohádek. Na jednotlivých stanovištích děti plní úkoly (poznávání listů a plodů podle stromů, stop zvířátek apod.). Po splnění všech zadaných úkolů obdrží v infocentru malý dáreček.

Stezka krušnohorských pověstí

Stezka krušnohorských pověstí

Naučná stezka Naučná stezka
4 km
Stezka krušnohorských pověstí

Stezka krušnohorských pověstí

Naučná stezka Naučná stezka   4 km

Zaveďte děti do kouzelného pohádkového světa. Půl kilometru dlouhá Stezka krušnohorských pověstí vede nedaleko parkoviště na vrcholu Plešivce a vypráví všem návštěvníkům staré příběhy o strašidlech, skřítcích a dalších nadpřirozených bytostech z Krušných hor. Trasu pohodlně projdete i s kočárkem a cestou potkáte krásné vyřezávané sochy Permoníka, Čerta, Ohnivce, Stromové ženy a mnoho dalších, z nichž každá vám bude vyprávět svůj jedinečný příběh. O kousek dál se pak děti vyřádí v lanovém parku a na trampolínách.

Muzeum Jana Bechera

Muzeum Jana Bechera

Muzeum Muzeum
16 km
Muzeum Jana Bechera

Muzeum Jana Bechera

Muzeum Muzeum   16 km

Při návštěvě Karlových Varů si nenechte ujít prohlídku Muzea Jana Bechera a nahlédněte pod pokličku výroby tradičního bylinného likéru. Prohlédnete si historické předměty rodiny Becherů, třeba knihu receptů, ocenění z výstav, účetní knihy a spoustu dalších exponátů. Během interaktivní části nasajete vůni bylinek a koření a ochutnáte karlovarskou vodu, která se k výrobě Becherovky používá. A díky virtuální realitě se během chvilky ocitnete přímo na stáčecí lince. Na závěr prohlídky ochutnáte produkty Jan Becher nebo si nakoupit suvenýry v místním obchůdku. Kromě pondělků má muzeum otevřeno každý den. 

Karlovy Vary - Pramen Vřídlo

Karlovy Vary – Pramen Vřídlo

Vodní tok Vodní tok
16 km
Karlovy Vary - Pramen Vřídlo

Karlovy Vary – Pramen Vřídlo

Vodní tok Vodní tok   16 km

Nejznámější karlovarský minerální pramen naleznete na Vřídelní kolonádě. Vyvěrá v podobě gejzíru tryskajícího až do 12 metrů. S teplotou 73,4 °C je nejteplejším termálním pramenem Čech. 

Kadaň

Kadaň

Město Město
26 km
Kadaň

Kadaň

Město Město   Vyzkoušeno rodiči   26 km

Bývalé královské město se stavbami, které jsou chráněny v Mětské památkové rezervaci. Za zmínku stojí historické Mírové náměstí s budovou radnice a Sloupem nejsvětější trojice nebo Svatá brána. Nad řekou Ohří se klene gotický hrad Kadaň. Kuriozitou je Katova ulička, která je nejužší ulicí v ČR – v nejužším místě měří 66,1 cm a v nejširším 131,5 cm. 

  Lajk od maminky Barbory

Krátkou cestou od kláštera se dostanete na Nábřeží Maxipsa Fíka, kde už na vás bude čekat spousta interaktivních prvků jako stříkací či létající kola, korýtko pro lodičky nebo mlýnek pro Nadkřečka a samozřejmě Maxipes Fík s Ájou. Na nábřeží se nachází také akustický park s gongem, bubínky, hlásnými troubami a zvukovody. 

Areál Eduard

Sportoviště Sportoviště
2 km

Areál Eduard

Sportoviště Sportoviště   2 km

Uprostřed krušnohorských lesů mezi Jáchymovem a Božím Darem najdete ráj všech sportovců. Pohodový a přitom atrakcemi nabitý sportovní areál Eduard. V létě si zde vyzkoušejte střelbu ze vzduchovky či luku, půjčte si kolo nebo koloběžku, prosvištěte se lanovkou nad jezírkem nebo zajděte na paintball. Zima pak nabízí projížďku se psím spřežením, lyžovačku na sjezdovce i běžkách nebo třeba procházku na sněžnicích. Pokud hledáte ještě víc adrenalinu, naplánujte si zde kurzy přežití, které se pořádají v zimě i v létě.

Aquapark Agricola Jáchymov

Aquapark Agricola Jáchymov

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
2 km
Aquapark Agricola Jáchymov

Aquapark Agricola Jáchymov

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   2 km

Jak jinak trávit dovolenou v lázeňském městě, než relaxací? Jáchymovský aquapark vám nabídne špičkové cachtání srovnatelné s německými aquaparky. Najdete tu vnitřní bazén o délce 25 m, bazének pro děti, masážní whirlpool, tobogán, nový Kneippův chodník a také finskou a bio saunu. Pokud vám tohle rozmazlování nebude stačit, objednejte se třeba na čokoládovou masáž nebo zajděte do solné jeskyně. Chuťové buňky pak zaplesají v místní útulné kavárně. 

Údolí mlýnků Jáchymov

Údolí mlýnků Jáchymov

Údolí Údolí
3 km
Údolí mlýnků Jáchymov

Údolí mlýnků Jáchymov

Údolí Údolí   Vyzkoušeno rodiči   3 km

Jen pár kroků od lázeňského centra narazíte na malebné Údolí mlýnků, které rozhodně stojí za procházku. Putujte podél malého horského potůčku a schválně si zkuste spočítat, kolik nejrůznějších mlýnků jeho proud roztáčí. Jsou jich desítky a každý vypadá jinak. Každý rok se tu v květnu pořádá Otevírání mlýnků, při němž sem místní instalují nové a nové doma vyrobené vodní mlýnky. Z těch opravdu povedených určitě vyhledejte těžební věž dolu Svornost, kapli svaté Anny nebo hasičské auto od místních dobrovolných hasičů.

  Lajk od maminky Karol

Trasa je nenáročná. Vhodná jak pro batolata, která začínají chodit, tak i pro kočárky, kola či turistické hole. Jedná se o rovnou lesní cestu bez překážek. Od tenisových kurtů je to k mlýnkům přibližně 1 km. Cestou projdete kolem většího ohniště s lavičkami – takže je i možnost opékání buřtů.

Areál Plešivec

Areál Plešivec

Sportoviště Sportoviště
5 km
Areál Plešivec

Areál Plešivec

Sportoviště Sportoviště   5 km

Napumpujte si do žil trochu adrenalinu. Nabídka aktivit sportovního areálu Plešivec je tak pestrá a bohatá, že nebudete vědět, kam dřív skočit, sjet nebo se zhoupnout. Začněte třeba v lanovém centru se dvěma dráhami, pokračujte na obří houpačku a vyzkoušejte si volný pád. Provětrat se můžete i při projížďce na čtyřkolce, v bugině, na kole či koloběžce. Na kopci nezapomeňte navštívit také rozhlednu. Pokud si budete chtít po náloží zážitků odpočinout, zamiřte do horského wellness centra u místní restaurace.

Trailpark Klínovec

Sportoviště Sportoviště
7 km

Trailpark Klínovec

Sportoviště Sportoviště   7 km

Vyrazte na kola po klínoveckých trailech. V jáchymovských městských lesích se klikatí zhruba 24 km plynule klesajících stezek, které slibují opravdové potěšení z jízdy. Trasy jsou označeny třemi stupni náročnosti, aby si tu pravou mohli vybrat jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak zkušení bikeři, kteří rádi zdolávají překážky. Ti nejnáročnější mají vyhrazeno 5 km skutečně vydatných sjezdů. Na start se vyvezete čtyřsedačkovou lanovkou, pokud vám vyhládne, najdete tu i restauraci.

Kurort Oberwiesenthal

Kurort Oberwiesenthal

Sportoviště Sportoviště
8 km
Kurort Oberwiesenthal

Kurort Oberwiesenthal

Sportoviště Sportoviště   8 km

Ať se do oblíbeného horského střediska vydáte kdykoli, nudit se zde rozhodně nebudete. Na zdravém horském vzduchu se můžete prohánět na kole, koloběžkách, v zimě na lyžích či běžkách nebo třeba sáních. Vyjeďte si nejstarší německou lanovkou na Fichtelberg, nasedněte na parní lokomotivu, která překonává na úzkokolejné trati 238 výškových metrů, nebo se podívejte k místním proslulým skokanským můstkům. Okolím vede hustá síť turistických a cyklistických tras, najdete tu 27 km sjezdovek, přírodní kluziště a spoustu dalších možností nejen sportovního vyžití.

Mořské akvárium pod Fichtelbergem

ZOO ZOO
8 km

Mořské akvárium pod Fichtelbergem

ZOO ZOO   8 km

Užijte si kousek moře v horách. Mořské akvárium pod Fichtelbergem vás alespoň duchem přenese do světa rybičky Nemo a dalších jejích přítel. Kolem 17metrového korálového útesu tu proplouvá nejen známý klaun očkatý, ale i takoví vodní podivíni, jako jsou perutýny, čtverzubce, murény a také pomcovité, havýšovité či bodlokovité rybky. To vše v doprovodu krásných korálů, mořských koníků a také živoucí fosilie jménem Horst. Přijďte se pokochat pestrostí a nádherou světa pod mořskou hladinou.

Komáří vrch

Komáří vrch

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
9 km
Komáří vrch

Komáří vrch

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   Vyzkoušeno rodiči   9 km

Komáří vrch je tedy nejvyšším kopcem nad městem Rotava. Nachází se 4 kilometry od Kraslic a 2,5 kilometru od Stříbrné. Jedná se o ojedinělý geologický útvar – o soustavu přirozených skalních výchozů a na ně vázaných geomorfologických útvarů a ekosystémů.

  Lajk od maminky Karol

Rádi si na výlety vybíráme místa, která nejsou moc známá, okoukaná a na která nechodí moc lidí. Cesta je dlouhá pouhý kilometr, první polovina vede klidně a pohodově lesem bez překážek. Jakmile jsme došli k oplocení, tak se šlo dost divoce. Chce se to ale stále držet zeleného značky, dovede vás do cíle.

Z Horní Blatné na Blatenský vrch

Z Horní Blatné na Blatenský vrch

Pěší výlet Pěší výlet
10 km
Z Horní Blatné na Blatenský vrch

Z Horní Blatné na Blatenský vrch

Pěší výlet Pěší výlet   10 km

Prokřižujte okolí Horní Blatné křížem krážem. Začít můžete třeba procházkou z centra města, odkud vede naučná stezka Vlčí jámy. Dojdete po ní až k rozhlendě Blatenský vrch. Měří 21 m a nabízí jedinečný pohled na úchvatnou scenérii okolní krajiny. Okruh je dlouhý cca 4 km, ale můžete si ho protáhnout třeba po NS Blatenský příkop.

Muzeum sklárny Moser

Muzeum sklárny Moser

Muzeum Muzeum
16 km
Muzeum sklárny Moser

Muzeum sklárny Moser

Muzeum Muzeum   16 km

Blyštivý i náročný svět sklářského řemesla vám přiblíží Muzeum sklárny Moser v Karlových Varech. Dozvíte se o její víc než 160leté historii, působení slavných majitelů a prohlédnete si místní sklářskou tvorbu od té nejstarší po současnou. Pro lepší zážitek využijte audio průvodce, který se přizpůsobí vašemu tempu a dá vám spoustu zajímavých informací k celé expozici. Navštívit lze také sklářskou huť Moser, kde uvidíte skláře přímo při výrobě, a to vždy od pondělí do soboty. 

Rozhledna Diana

Rozhledna Diana

Rozhledna Rozhledna
17 km
Rozhledna Diana

Rozhledna Diana

Rozhledna Rozhledna   17 km

Vyšlápněte si na Výšinu přátelství, které dominuje vyhlídková věž z roku 1914, a podívejte se na Karlovy Vary s trochou nadhledu. Pokud se vám nebude chtít po schodech, nasedněte na lanovku vedoucí od Grandhotelu Pupp. Na vrchu pak vedle samotné rozhledny navštivte i minizoo s poníky, kamerunskými kozami, čínskými prasátky a pávy. Místo je také výchozím bodem procházek – zamiřte třeba k Jelenímu skoku nebo na druhou stranu k vyhlídce Karla IV.

Naučná stezka Příroda spojuje

Naučná stezka Příroda spojuje

Naučná stezka Naučná stezka
18 km
Naučná stezka Příroda spojuje

Naučná stezka Příroda spojuje

Naučná stezka Naučná stezka   18 km

Zajděte na skok k jelenům. Tentokrát však není řeč o Jelením skoku, ale o oboře Sv. Linhart, ve které najdete pozorovatelnu jelenů siky Dybowského. Oborou o rozloze 70 hektarů vás provede 5 km dlouhá naučná stezka s několika pozorovacími zastávkami a informacemi o zdejší zvěři. Kromě jelenů jsou to například ještě daňci skvrnití či divoká prasata. Při procházce se pokochejte také lučními rybníčky, altánkem Josefa Jungmanna či Podševcovskou studánkou.

Svatošské skály

Svatošské skály

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
21 km
Svatošské skály

Svatošské skály

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   21 km

Čerpejte inspiraci na stejných místech jako Goethe či Mrštík. Svatošské skály nedaleko Doubí u Karlových Varů najdete na levém břehu řeky. Skupina skalních žulových útvarů je chráněnou rezervací již od roku 1933 a vyhledávají ji hlavně horolezci. Areál plný skalních pilířů a sloupů je opředen mnoha pověstmi a kromě adrenalinu při lezení tu nasajete i romantickou atmosféru.

Rotavské varhany

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
24 km

Rotavské varhany

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   Vyzkoušeno rodiči   24 km

Rotavské varhany jsou státem chráněnou přírodní památkou. Čedičový útvar vytvořil vulkán z třetihor, tvarem připomíná píšťaly na varhanech.

  Lajk od maminky Karol

Trasa z Růžového údolí je dlouhá necelé 2 kilometry a není nijak náročná. Celou dobu se jde po rovné a široké lesní cestě, na které se nenacházejí žádné překážky, takže bych jí mohla s přehledem označit za bezbariérovou.

Statek Bernard

Statek Bernard

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
25 km
Statek Bernard

Statek Bernard

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   25 km

Vyrazte se podívat na ukázky tradičních řemesel, z nichž si některá můžete vyzkoušet na vlastní kůži. V interaktivní zemědělské části můžete mlátit obilí, zkusit upéct chleba a podobně. Uvidíte, jak se dělala zabíjačka, zpracovávalo mléko, v dílničkách si děti vyrobí vlastní suvenýry, jako jsou svíčky, keramika či trička. Na statku se v průběhu roku konají jarmarky, pivní slavnosti, pouť sv. Bernarda, slavnosti myslivců či tradičních řemesel, tak neváhejte vyjet za hromadou zážitků.

Naučná stezka na rozhlednu Cibulka

Naučná stezka Naučná stezka
29 km

Naučná stezka na rozhlednu Cibulka

Naučná stezka Naučná stezka   Vyzkoušeno rodiči   29 km

Rozhledna Cibulka se nachází na Šibeničním vrchu v Karlovarském kraji a vedou k ní 3 různě náročné cesty. Rozhledna je volně přístupná po celý rok.

  Lajk od maminky Karol

Přibližně v polovině trasy se nachází odpočinkový zastřešený altánek, kde si můžete dát pauzu. Naučné tabule jsou plné reálných obrázků a dozvíte se plno zajímavých informací. Také si můžete zkusit zahrát na dendrofon a poslechnout si jak jednotlivé dřeviny zní.

Naučná stezka Jáchymovské peklo

Naučná stezka Jáchymovské peklo

Naučná stezka Naučná stezka
2 km
Naučná stezka Jáchymovské peklo

Naučná stezka Jáchymovské peklo

Naučná stezka Naučná stezka   2 km

Naučná stezka, která ukazuje jak krásy, tak odvrácenou stranu Krkonoš, vede okolím lázeňského Jáchymova. Stezka totiž připomíná především osudy politických vězňů z pracovních táborů při uranových dolech. Trasa měří 8,5 km a má 12 zastavení. Kromě hořké historie vám ale přiblíží i detaily o krušnohorské přírodě a ekologii. K zastávkám patří i hornický skanzen s přístupnou středověkou stříbrnou i novodobou uranovou štolou. Stezka končí u Šlikovského hradu, odkud si vychutnáte výhled na Jáchymov a krušnohorské kopce.

Klínovec

Klínovec

Hora / Pohoří Hora / Pohoří
6 km
Klínovec

Klínovec

Hora / Pohoří Hora / Pohoří   6 km

Nejvyšší vrchol Krušných hor se tyčí nedaleko hraničního přechodu Boží dar a lázní Jáchymov. Z vrcholu lze za dobré viditelnosti zahlédnout Sněžku, šumavský Javor, Říp či pražský Petřín. Na vrchol Klínovce vede lanová dráha z Jáchymova. Na svazích se nachází velké množství sjezdovek a vleků.

Ostrov nad Ohří

Ostrov nad Ohří

Město Město
8 km
Ostrov nad Ohří

Ostrov nad Ohří

Město Město   8 km

Kdyby měl zaznít jen jediný důvod, proč zajet na návštěvu do Ostrova nad Ohří, byl by to zámecký areál. Ten totiž ukrývá hned několik zajímavostí, které stojí za to vidět. Vstupte nejprve do Zámeckého parku s množstvím okrasných dřevin, kterým vede malá naučná stezka pojednávající o již zaniklých objektech. Dál pak pokračujte k zámku s Bílou bránou a Bílým dvorem ze 17. století, prohlédněte si pozůstatky Šlikovského zámku a raně barokní letohrádek, který dnes slouží jako galerie, a další památkové objekty.

Rozhledna Pajndl

Rozhledna Pajndl

Rozhledna Rozhledna
12 km
Rozhledna Pajndl

Rozhledna Pajndl

Rozhledna Rozhledna   12 km

Pro milovníky krásných výhledů máme tip na rozhlednu Panjdl na Tisovém vrchu. Je to čtvrtá nejvýše položená rozhledna v Krušných horách. Uvidíte z ní na Klínovec, Blatenský vrch a Plešivec, ale i do údolí řeky Ohře a na města Karlovy Vary a Sokolov. Rozhledna je volně přístupná.

Goethova vyhlídka

Goethova vyhlídka

Rozhledna Rozhledna
16 km
Goethova vyhlídka

Goethova vyhlídka

Rozhledna Rozhledna   16 km

K nejstarší karlovarské vyhlídce můžete dojet pohodlně autem. Pojedete po silnici z Hůrek, která se zde stavěla už v roce 1804, honosnou rozhlednu pak na Výšině věčného mládí otevřeli v roce 1889. Stavba je dílem slavných rakouských architektů Fellnera a Hellmera. Rozhledna je dnes sice uzavřená, ale už její exteriér stojí za prohlédnutí, nemluvě o nádherných výhledech z jejího okolí.

Japonská zenová zahrada Karlovy Vary

Japonská zenová zahrada Karlovy Vary

Park Park
17 km
Japonská zenová zahrada Karlovy Vary

Japonská zenová zahrada Karlovy Vary

Park Park   17 km

Oblažte svůj zrak i mysl prohlídkou zenové zahrady v Karlových Varech. Japonská zahrada byla založena ke 150. výročí narození doktora Erwina von Bälz (1849–1913). Významný německý lékař pomáhal na žádost samotného japonského císaře v Japonsku položit základy moderní medicíny. Jako balneolog seznámil Japonce také s kouzlem Karlových Varů. Zahrada nese jméno jeho japonské manželky Hany Bälz a v zákrutu říčky Teplé ji vytvořili zahradníci přímo z jejího rodného města Kusatsu.

Vyhlídka Karla IV.

Vyhlídka Karla IV.

Rozhledna Rozhledna
17 km
Vyhlídka Karla IV.

Vyhlídka Karla IV.

Rozhledna Rozhledna   17 km

Povzneste se nad lázeňský ruch Karlových Varů a vyrazte si na jednu z nejstarších rozhleden a vyhlídek místních lázeňských lesů. Vyhlídka se tyčí na Hamerském vrchu v nadmořské výšce 514 m a je přesnou kopií rozhledny z německého Schleswigu. Z jejích dvou vyhlídkových teras lemovaných pískovcovým cimbuřím budete mít slavné lázeňské město jako na dlani. Nejsnáze se sem dostanete lanovkou Diana, která vyjíždí od Grandhotelu Pupp.

Vánoční dům v Doubí

Vánoční dům v Doubí

Muzeum Muzeum
18 km
Vánoční dům v Doubí

Vánoční dům v Doubí

Muzeum Muzeum   18 km

Udělejte si Vánoce v kteroukoli roční dobu. Zámeček Doubí u Karlových Varů funguje jako jediný Vánoční dům v ČR a nabídne vám nejen sváteční inspiraci, ručně vyráběné ozdoby, stromky a svíčky, ale hlavně zážitek v úžasné atmosféře. Už při vstupu vás okouzlí místní betlém, vůně cukroví a také osmimetrový vánoční strom. V přilehlé Andělské kapli se navíc pořádají překrásné svatby.

Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
21 km
Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   21 km

Romanticky upravený zámek stojí na ostrohu nad řekou Ohří. Je obklopen udržovaným parkem. Nedaleko se nachází kostel Nejsvětější Trojice, pod nímž byla vybudována krypta, jež je hrobkou rodu Thunů, někdejších majitelů.

Loket

Loket

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
23 km
Loket

Loket

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   23 km

Gotický skvost se vypíná na skále nad řekou Ohří. Nejstarší částí dnešního hradu je pozdně románská rotunda. Uvidíte stálou expozici zbraní, je zde uložen i pozůstatek údajně nejstaršího českého meteoritu, který měl dopadnout na nádvoří v roce 1422. Otevřeno je celoročně. 

Kozí farma Zásada u Kadaně

ZOO ZOO
23 km

Kozí farma Zásada u Kadaně

ZOO ZOO   23 km

Jak se žije na farmě a v čem spočívá ekologické zemědělství? To se dozvíte na kozí farmě Zásada u Kadaně. Stačí, když se s majiteli domluvíte na termínu návštěvy, a oni vám rádi ukáží, kde zvířata bydlí, jak se o ně starají a co všechno je k jejich chovu potřeba.

Kadaňský hrad

Kadaňský hrad

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
26 km
Kadaňský hrad

Kadaňský hrad

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   26 km

V někdejším královském městě určitě navštivte gotický hrad, který byl založen samotným Přemyslem Otakarem II. Ve všední dny i o víkendu se ve určených hodinách můžete dostat do vybraných interiérů hradu. Mimo to zde najdete ještě i knihovnu, příjemnou kavárnu a galerii Josefa Lieslera, k poznávací návštěvě láká také muzeum věnované historii hradu. 

Areál Novako

Areál Novako

Sportoviště Sportoviště
5 km
Areál Novako

Areál Novako

Sportoviště Sportoviště   Vyzkoušeno rodiči   5 km

Areál Novako je zaměřen na rodinu s dětmi i začínající lyžaře a snowboardisty. V zimě zde funguje lyžařská a snowboardová škola Novako, nechybějí vleky, koberec pro nejmenší, snowtubing, bufet. Samozřejmostí je bezplatné parkoviště a toalety. V létě pak areál láká na půjčení terénních kár, horských koloběžek a průzkum lanového centra Šikulka. 

  Lajk od maminky Markéty

Svého nejmenšího syna jsem nemohla dostat pryč, když se zabral do hraní s vodou a mlýnky. Já jsem si zase užila houpačku z pneumatiky. Prostě pohoda. A také velmi oceňuji vstřícný přístup personálu a možnost si zakoupit občerstvení. 

Městečko Abertamy a výstava rukavic

Městečko Abertamy a výstava rukavic

Město Město
6 km
Městečko Abertamy a výstava rukavic

Městečko Abertamy a výstava rukavic

Město Město   6 km

Městečko se proslavilo rukavičkářskou tradicí. Na místním úřadě si můžete prohlédnout až 300 exponátů včetně výrobních strojů. Ve vybraných termínech probíhají na výstavě také ukázky šití. 

Horní hrad (Hauenštejn)

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
9 km

Horní hrad (Hauenštejn)

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   9 km

Romantický středověký hrad v blízkosti Ostrova získává díky partě sympatických nadšenců postupně svou původní tvář. Hrad je obklopen rozsáhlými zahradami s arboretem a na nádvoří najdete i hřiště pro děti. Je otevřen celoročně a nabízí bohatý kulturní program.

Ekofarma Kozodoj

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
14 km

Ekofarma Kozodoj

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   14 km

Vydejte se příjemnou 3,5 km dlouhou naučnou stezkou, která se vine podél řeky Rolavy a spojuje Starou a Novou Roli. Přečtěte si něco o místní fauně a flóře a zastavte se na prohlídku ekofarmy Kozodoj. Chovají tu lamy, kozy, ovce a další domácí zvířátka. 

Rozhledna Bučina

Rozhledna Bučina

Rozhledna Rozhledna
15 km
Rozhledna Bučina

Rozhledna Bučina

Rozhledna Rozhledna   15 km

Kamenná rozhledna na vrcholu Bučiny (582 m) je 11 m vysoká s vyhlídkovou plošinou ve výšce 10 m. Rozhledna na Bučině patří k našim nejstarším u nás, již kolem roku 1880 ji dal vystavět Heinrich Mattoni.

Alžbětiny lázně

Alžbětiny lázně

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
16 km
Alžbětiny lázně

Alžbětiny lázně

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   16 km

Vedle oplatek Karlovy Vary bodují svou překrásnou architekturou. Jednou z nejpohlednějších dominant města jsou Alžbětiny lázně, které i přes svou polohu v srdci města nabízí božský klid. Projděte se po přilehlém parku s fontánou, zamluvte si relaxační a wellness procedury s vřídelní vodou nebo jen obdivujte impozantní budovu z roku 1906 pojmenovanou po císařovně Sissi, která se ve městě léčila.

Muzeum voskových figurín Karlovy Vary

Muzeum Muzeum
16 km

Muzeum voskových figurín Karlovy Vary

Muzeum Muzeum   16 km

Přímo v prostorách novogotického kostela sv. Lukáše v Karlových Varech můžete zhlédnout výstavu voskových figurín, jehož historie sahá až do 18. století. Pohlédněte zblízka do očí Fantomasovi, Johnu Lennonovi nebo královně Alžbětě. 

Vyhlídka Jelení skok

Vyhlídka Jelení skok

Turistická destinace Turistická destinace
16 km
Vyhlídka Jelení skok

Vyhlídka Jelení skok

Turistická destinace Turistická destinace   16 km

Jelení skok je spolu s Vřídlem jedním z hlavních symbolů Karlových Varů. Vyhlídka, restaurace a socha kamzíka. Nelépe se sem dostanete, když vyjedete lanovkou Diana do mezistanice Jelenní skok a odtud se vydáte asi 700 m po turistické značce.

City Golf a Racing Club Karlovy Vary

Sportoviště Sportoviště
16 km

City Golf a Racing Club Karlovy Vary

Sportoviště Sportoviště   16 km

Pojďte si v klidném a příjemném prostředí dostihového závodiště uprostřed města zahrát golf či navštívit jeden z mnoha rovinových nebo překážkových dostihů. 

Hvězdárna Františka Krejčího

Technická památka Technická památka
17 km

Hvězdárna Františka Krejčího

Technická památka Technická památka   17 km

Vydejte se za vesmírným dobrodružstvím. Leťte společně na Měsíc, obdivujte mléčnou dráhu a dotkněte se hvězd. Vyberte si z bohatého zábavně-vzdělávacího programu a vyzkoušejte nový výukový simulátor průletem sluneční atmosférou. 

Přírodní areál Sv. Linhart

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
18 km

Přírodní areál Sv. Linhart

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   18 km

Přírodní areál s lanovým centrem, kavárnou a oborou. Splyňte s lesem a pozorujte jeleny, daňky i divoká prasata z pohodlí důmyslně visutých můstků a lávek. Občerstvěte se v milé kavárně a pokračujte v dobrodružné misi do lanového parku s několika druhy cest. Vhodné již pro děti od 3 let. 

Rozhledna Aberg (Doubská hora) - Karlovy Vary

Rozhledna Aberg (Doubská hora) -…

Rozhledna Rozhledna
19 km
Rozhledna Aberg (Doubská hora) - Karlovy Vary

Rozhledna Aberg (Doubská hora) – Karlovy Vary

Rozhledna Rozhledna   19 km

Rozhledna Aberg stojí na vrchu Doubská hora (původně Aichenberg, později Aberg) ve výšce 610 m n. m., je vysoká 22m a vede na ni 162 schodů. V roce 2000 byl poblíž rozhledny vybudován ruský kostelík sv. Nikolaje.

Andělská Hora

Andělská Hora

Zřícenina Zřícenina
19 km
Andělská Hora

Andělská Hora

Zřícenina Zřícenina   19 km

Zdaleka viditelná zřícenina hradu Andělská hora stojí na strmé skále vysoko nad stejnojmenným městečkem. Zachovaly se dvě vstupní brány, dvě rozlehlá nádvoří, zříceniny obytného paláce i další obytné budovy horního hradu. Hradní zříceniny jsou volně přístupné. 

Aquapark v Klášterci

Aquapark v Klášterci

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
19 km
Aquapark v Klášterci

Aquapark v Klášterci

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   19 km

Parádní aquapark najdete v Klášterci nad Ohří. Je zde několik bazénů, např. dětský, skokanský a plavecký bazén nebo bazén pro velké tobogány. Těšit se můžete také na proudový kanál a tři tobogány. Aquapark je otevřen od června do září. 

Moučné pytle - přírodní památka

Moučné pytle – přírodní památka

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
21 km
Moučné pytle - přírodní památka

Moučné pytle – přírodní památka

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   21 km

Jedná se výraznou žulovou skalní hradbu na jižním svahu Jeleního vrchu (644 m). Podle svého tvaru připomínající moučné pytle dostaly skalní útvary dnešní název.

Hartenštejn

Hartenštejn

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
26 km
Hartenštejn

Hartenštejn

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   26 km

Zřícenina pozdně gotického hradu stojí v nadmořské výšce 730 m n. m. a je přístupná odbočkou z červeně značené turistické značky. Nejvýraznějším pozůstatkem hradu jsou tři polookrouhlé bateriové věže s klíčovými střílnami a polygonální bašta. 

Hasištejn

Hasištejn

Zřícenina Zřícenina
26 km
Hasištejn

Hasištejn

Zřícenina Zřícenina   26 km

Malebná zřícenina gotického hradu stojí na skalnatém ostrohu nad údolím Prunéřovského potoka nedaleko obce Místo. Dominantou hradu s oválným půdorysem je mohutná válcová věž bergfrit, která dnes slouží jako rozhledna. 

Výletní železnice Doupovská dráha

Technická památka Technická památka
27 km

Výletní železnice Doupovská dráha

Technická památka Technická památka   27 km

Tato zhruba třicetikilometrová železniční trať vede z Kadaně do Podbořan s odbočkou z Vilémova do Kadaňského Rohozce. Doprava na trati je provozována příležitostně při významných dnech nebo událostech, jako je Císařský den v Kadani nebo akce na zámku v Krásném Dvoře. V červnu a o prázdninách jezdí vláček každý víkend.

Koupaliště Michal v Sokolově

Koupaliště Michal v Sokolově

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
27 km
Koupaliště Michal v Sokolově

Koupaliště Michal v Sokolově

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   27 km

Koupaliště Michal je umělá vodní plocha, která vznikla rekultivací hnědouhelného dolu o vellikosti 26 ha. Najdete zde skluzavku a nejdelší tobogán v ČR o délce 190 m. Protilehlý břeh je travnatý a nevybavený.

Sokolov

Sokolov

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
27 km
Sokolov

Sokolov

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   27 km

Pěkný zámek s charakteristickou cihlovou fasádou je významným kulturním centrem města. V zámeckém interiéru si prohlédnete stálou expozici historie, umění a přírody Sokolovska a expozici věnovanou historii hornictví celého regionu.

Hard

Hard

Rozhledna Rozhledna
28 km
Hard

Hard

Rozhledna Rozhledna   28 km

Rozhledna vysoká 18 m se nachází na návrší zvaném Na Hardu, takřka v centru města Sokolov ve výšce 460 m n. m. Místo leží blízko hřbitova a sousedního obvodního oddělení Policie ČR Sokolov – město, kde se také půjčují klíče. Uvnitř rozhledny je kamenné točité schodiště. 

Kolina

Kolina

Hora / Pohoří Hora / Pohoří
28 km
Kolina

Kolina

Hora / Pohoří Hora / Pohoří   28 km

Na vrcholu vysokém 506 m stojí tři vysoké kříže, o jejichž původu existuje řada pověstí. Z vrcholu se otevírají zajímavé pohledy po okolí – od masivu Krušných hor, hnědouhelných dolů a elektráren až po rovinaté Žatecko a členitou hornatinu Doupovského vulkánu. 

Bazén Sokolov

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
28 km

Bazén Sokolov

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   28 km

Užijte si nejrůznější vodní radovánky v sokolovském bazénu. Kromě plaveckého 25 m dlouhého bazénu s chrličem tu na vás čekají dva whirlpooly a také dva tobogány o délkách 93 m a 23 m. Dětem se bude zaručeně líbit v dětském bazénku s teplejší vodou, který je vybavený vodními atrakcemi a skluzavkou. Nechybí tu ani parní komora pro dokonalé prohřátí a uvolnění. Samostatně je pak v areálu také sauna a privátní rodinné studio s vířivou masážní vanou, vlastní saunou a masážním sprchovým koutem.

Krudum

Krudum

Rozhledna Rozhledna
29 km
Krudum

Krudum

Rozhledna Rozhledna   29 km

Železná rozhledna na hoře Krudum (Chrudim). Výška vyhlídkového ochozu nad zemí je 29,5 m, nadmořská výška vyhlídkového ochozu je 864,9 m. Rozhledna je volně přístupná po celý rok.

Mattoniho socha v Kyselce

Mattoniho socha v Kyselce

Drobná památka Drobná památka
14 km
Mattoniho socha v Kyselce

Mattoniho socha v Kyselce

Drobná památka Drobná památka   14 km

Socha zakladatele lázní Kyselka Jindřicha (Heinricha) Mattoniho. Současná socha je akrylátová kopie původní bronzové sochy.

Sfingy

Sfingy

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
17 km
Sfingy

Sfingy

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   17 km

Vzácný skalní útvar Sfingy leží nedaleko obce Měděnec. Sfingy vznikly procesem mrazového zvětrávání ruly a jsou přírodní chráněnou památkou. Je z nich krásný výhled na Krušné a Doupovské hory. Můžete zde navštívit podzemí a seznámit se s geologickou stavbou Krušných hor. 

Egrberk

Egrberk

Zřícenina Zřícenina
20 km
Egrberk

Egrberk

Zřícenina Zřícenina   20 km

Zřícenina stojí na zalesněném vrchu nedaleko Klášterce nad Ohří. Z hradu se dochovaly zříceniny obdélného vstupního paláce s průjezdem v části přízemí a drobnou arkýřovou kaplí ve 2. patře. Jsou volně přístupné.

Rašovické skály

Rašovické skály

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
21 km
Rašovické skály

Rašovické skály

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   21 km

Rašovické skály jsou součástí rozsáhlého čedičového hřebene Nedíl (637 m n. m.). Svahy a travnaté plochy jsou porostlé telomilnou vegetací, nachází se zde řada chráněných druhů rostlin.

Stolová hora Úhošť

Stolová hora Úhošť

Hora / Pohoří Hora / Pohoří
24 km
Stolová hora Úhošť

Stolová hora Úhošť

Hora / Pohoří Hora / Pohoří   24 km

Krajinná dominanta se strmými svahy nedaleko Kadaně. Národní přírodní rezervace. Na náhorní plošině o velikosti 80 hektarů bývalo kdysi hradiště z doby bronzové a osídlení Kelty. Je významným archeologickým nalezištěm.

Botanická stezka Sokolov

Botanická stezka Sokolov

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
28 km
Botanická stezka Sokolov

Botanická stezka Sokolov

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   28 km

Botanická stezka, zaměřená na historii sokolovských parků, botaniku a ekologii, začíná u brány před vchodem do sokolovského zámku. Naučná stezka sice není nijak značená, ale její celkem podrobný plán a rozložení v zámeckém parku a Husových sadech je zobrazeno na 7 informačních panelech. 

Hornické muzeum Krásno

Hornické muzeum Krásno

Muzeum Muzeum
29 km
Hornické muzeum Krásno

Hornické muzeum Krásno

Muzeum Muzeum   29 km

Rozprostírá se v areálu bývalého cínového dolu Vilém. Můžete zde zhlédnout budovu úpravny, objekt dílen, těžní věž, strojovnu i jednu z nejstarších trafostanic na našem území. Venku je k vidění ukázka těžké techniky, která sloužila na povrchových dolech. Pro návštěvníky je připravena i projížďka vláčkem, který dopravoval horníky na pracoviště. 

Zobrazit více výletů ()