Odpočinek v České Kanadě pro 2 osoby: jídlo, bazén, infrasauna i šlapadlo

29 zákazníků
už jen 21 ks
Voucher bez termínu
Spousta cyklostezek a tras pro pěší turistiku
Spousta cyklostezek a tras pro pěší turistiku
Neomezené využití venkovního bazénu
Neomezené využití venkovního bazénu
Vinárna U Raka přímo v penzionu
Vinárna U Raka přímo v penzionu
2 osoby • 3 dny (2 noci)

Termín

V období do 27. 10. 2019 podle dostupných kapacit. Termín si rezervujete sami.

V ceně balíčku

 • 2× ubytování ve dvoulůžkovém pokoji pro dva
 • 2× snídaně (bufetová nebo servírovaná – dle obsazenosti penzionu) pro dva
 • 1× 500g tatarák s topinkami a kořením k večeři
 • 1× 900g mix řízků (vepřové, drůbeží) s chlebem k večeři
 • Neomezené využití venkovního bazénu
 • 1× 30 min na masážním křesle pro dva
 • 1× 60 min v infrasauně pro dva
 • 1× 60 min na loďce nebo šlapadle 

Strava

Polopenze

Omezení

Nástupní dny jsou středa a sobota.

Můžete využít do 27. 10. 2019

 • Otevřené vouchery: Pobyt si rezervujte co nejdříve po zakoupení voucheru na tel. čísle +420 728 314 773. Při rezervaci uvádějte kód voucheru. 
 • Dítě do 2,9 let bez nároku na lůžko a stravu: zdarma
 • Dětská postýlka včetně lůžkovin: 150 Kč/noc
 • Děti od 3 do 11,9 na pevném lůžku: 465 Kč / osoba / noc se snídaní
 • Osoba nad 12 let na pevném lůžku: 500 Kč / noc se snídaní
 • Pobyt s domácím mazlíčkem: 250 Kč/noc po předchozí domluvě. Podmínkou je poslušnost a dostatečné vychování. Z pochopitelných důvodů není povolen přístup do prostoru bazénu.
 • Cena obsahuje všechny místní a turistické poplatky.

Otevřené vouchery: Voucher lze v rámci 14denní zákonné lhůty od zakoupení stornovat. Při zrušení rezervace či změně nejpozději 14 dní před domluveným termínem voucher zůstává v plné platnosti. Při zrušení rezervace či změně v kratší lhůtě voucher propadá v plné výši, takový voucher nelze refundovat. Změna je možná pouze jednou nebo po domluvě s recepcí.

6 344 Kč 3 999 Kč
Voucher bez termínu
6 344 Kč 3 999 Kč

Toužíte poznat Kanadu? Tak vyrazte na dovolenou do jižních Čech.

Vydejte se na 2 noci za krásami České Kanady do jižních Čech a ubytujte se v rodinném penzionu Ratmírák, který je postavený přímo nad hladinou Ratmírovského rybníka. Kromě výletů po okolní krajině vás čeká i 60 minut v infrasauně, projížďka na loďce nebo na šlapadle, neomezený pobyt v bazénu či odpočinek na masážním křesle. 

Dobré vědět: Nástupní dny jsou středa a sobota, ale pokud si budete chtít pobyt prodloužit, stačí si zakoupit více voucherů a nástupní den si při rezervaci domluvit. Na dovolenou vyrazte kdykoliv, voucher platí až do konce října!

Koupání a jízda na šlapadle, lodičce nebo paddleboardu

Díky ubytování přímo u rybníka můžete řádit ve vodě třeba celý den. V ceně máte hodinovou projížďku na lodičce nebo šlapadle, ale pokud budete chtít, můžete si půjčit i paddleboard. Součástí penzionu je také venkovní bazén s terasou, kam máte neomezený přístup po celou dobu pobytu.

Pokud vás překvapí nepříznivé počasí nebo jen budete chtít lenošit, zajděte na 60 minut do infrasauny a pak si poseďte v profesionálním masážním křesle.

Ubytování nad hladinou rybníka se snídaní a večeří

Apartmány jsou vystavěné nad hladinou Ratmírovského rybníka, a tak se pokocháte krásným výhledem, jakmile ráno otevřete oči. Součástí penzionu je také vinárna U Raka, kde si pochutnáte na dobrém víně či koktejlu a třeba i zakousnete něco malého na zub. A pokud budete chtít, můžete si zahrát i stolní fotbálek nebo kulečník.

V ceně pobytu jsou bufetové nebo servírované snídaně. Večer si pošmáknete na tataráku s topinkami a druhý den vám personál připraví mix vepřových a drůbežích řízků s chlebem.

Cyklostezka, výlety i zoopark

Penzion se nachází přímo na cyklostezce a všechny historické a přírodních krásy jižních Čech budete mít na dosah ruky. Pokud vyrazíte na výlet do Jindřichova Hradce, neměla by vám uniknout zdejší proslulá úzkokolejka, která vede až do Nové Bystřice.Máte raději pěší turistiku? Vydejte se na některou z Graselových stezek, které vedou po obou stranách rakousko-českých hranic. A pokud patříte mezi milovníky zvířat, navštivte zoopark Na Hrádečku, kde uvidíte 8 druhů opic, lvy, hyeny, lemury, pumy, velbloudy, lamy, klokany a spoustu dalších tvorů.

Fanda

Krásná lokalita, hezké prostředí, vstřícná a ochotná paní

Nemám co vytknout.

Fanda

Krásná lokalita, hezké prostředí, vstřícná a ochotná paní

Nemám co vytknout.

Penzion Ratmírák
Malý Ratmírov 27, Blažejov, 377 01

Penzion Ratmírák

Malý Ratmírov 27, Blažejov

Zobrazit na mapě
Check in od 17:00 – Check out do 10:00
Vybavení a služby
Parkování zdarma
Prostor není bezbariérový
Internet zdarma
Nepřijímáme platební karty
Oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky
Venkovní bazén
Vlastní restaurace
Domácí mazlíčci: 250
Kolárna

Nejlepší výlety v okolí

Zobrazit výlety na mapě

Aquapark Jindřichův Hradec

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
8 km

Aquapark Jindřichův Hradec

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   8 km

Hoďte na sebe plavky a vyrazte k vodě. V Jindřichově Hradci mají prima aquapark s vnitřním plaveckým a relaxačním bazénem, dětskými bazénky a venkovními bazény s toboganem. Pro milovníky relaxu jsou k dispozici také sauny: finská, bylinková a infrakabina.

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Technická památka Technická památka
9 km
Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Technická památka Technická památka   9 km

Všichni malí i velcí fanoušci vláčků se zajisté rádi projedou lokálkou z jindřichova Hradce do Nové bystřice. Jízdenku na svezení úzkokolejkou zakoupíte přímo ve vlaku nebo na některých nádražích po trase. Zažijte úžasnou jízdu v dobových vagónech, které bývají tažené vždy historickými parními lokomotivami z let 1898 až 1958. Třeba budete mít štěstí také na doprovodný program, který čas od času pobyt ve vláčku zpestřuje.

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
9 km
Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   9 km

Monumentální soubor budov hradu a zámku je třetím nejrozsáhlejším a jedním z nejnavštěvovanějších památkových objektů u nás. Již po staletí se zrcadlí na hladině rybníka Vajgar. Užijte si jednu ze tří prohlídkových tras i vyhlídku z Černé věže.

Muzeum fotografie v Jindřichově Hradci

Muzeum Muzeum
9 km

Muzeum fotografie v Jindřichově Hradci

Muzeum Muzeum   9 km

Co dělat v Jindřichově Hradci? Zajděte třeba do Muzea fotografie a moderních obrazových médií. Najdete tam fotky českých i zahraničních fotografů, významných osobností z dějin české fotografie i díla amatérských fotografů. Výstavy se průběžně mění, v muzeu najdete vždy něco nového. Aktuální program najdete na webu muzea.

Nová Bystřice

Nová Bystřice

Město Město
14 km
Nová Bystřice

Nová Bystřice

Město Město   14 km

Svezte se úzkokolejkou z Jindřichova Hradce až do Nové Bystřice. Pojedete nádhernou krajinou České Kanady a výlet završíte v městečku s dochovanými zbytky městských hradeb a bývalým vodním příkopem. Milovníci aut by neměli vynechat Muzeum veteránů s americkými předválečnými automobily a za návštěvu stojí i Regionální úzkokolejné muzeum. Pokud vás baví spíš architektura, prohlédněte si dva kostely, kašnu a morový sloup.

Graselovy stezky

Pěší výlet Pěší výlet
17 km

Graselovy stezky

Pěší výlet Pěší výlet   17 km

Vydejte se po stopách loupežnického vůdce a „grázla“ Johanna Georga Grasela. Stezky s jeho jménem měří dohromady 182 km a vedou po obou stranách česko-rakouských hranic. Po značených turistických trasách si projdete panenskou přírodu se stinnými lesy, starobylými cestami a alejemi, jež se táhnou mezi rakouským Raabsem a Kautzenem a českou Novou Bystřicí a Novými Syrovicemi. Celkem si můžete vybírat ze sedmi výletních okruhů, na kterých vás budou překvapovat stopy života našich předků, mýtická zákoutí i tajemná kamenná pole.

Muzeum hraček v Kašperských Horách

Muzeum hraček v Kašperských Horách

Muzeum Muzeum
17 km
Muzeum hraček v Kašperských Horách

Muzeum hraček v Kašperských Horách

Muzeum Muzeum   17 km

Připomeňte si dětství a ukažte svým dětem, jak vypadaly hračky, se kterými jste si hráli vy, nebo dokonce vaši rodiče. V Kašperských Horách najdete expozici českých hraček, která nabízí zajímavý pohled do minulosti i na současnou tvorbu českých hračkářů, kteří se orientují na přírodní materiály, zejména na dřevo. Uvidíte několik tisíc exponátů včetně pokojíčků pro panenky, aut, vláčků nebo loutkových divadel. Jsou tu také modely traktorů Zetor a část výstavy se věnuje ukázce tradiční výroby hraček v obci Skašov. V malém obchůdku si můžete některé hračky koupit na památku.

Jindrova naučná stezka Jindřichův Hradec

Jindrova naučná stezka Jindřichův Hradec

Naučná stezka Naučná stezka
8 km
Jindrova naučná stezka Jindřichův Hradec

Jindrova naučná stezka Jindřichův Hradec

Naučná stezka Naučná stezka   8 km

Pusťte se údolím Hamerského potoka po Jindrově naučné stezce. Trasa o délce 11 km vede z Jindřichova Hradce do Malého Ratmírova, ale nastoupit na ni můžete kdekoli po cestě. Stezku téměř kopíruje i jindřichohradecká úzkokolejka. Jednotlivá zastavení vás seznámí jak s potokem, tak okolní přírodou, zkrátka nepřijdou ani děti, které na každém panelu najdou speciální sekci určenou právě jim.

Krýzovy Jesličky v Jindřichově Hradci

Krýzovy Jesličky v Jindřichově Hradci

Drobná památka Drobná památka
9 km
Krýzovy Jesličky v Jindřichově Hradci

Krýzovy Jesličky v Jindřichově Hradci

Drobná památka Drobná památka   9 km

Až budete v Jindřichově Hradci, stavte se v místním muzeu. Mezi nejvýznamnější exponáty patří Krýzovy jesličky – největší lidový mechanický betlém na světě, zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Jeho tvůrce Tomáš Krýza ho vytvářel více než šedesát let. Jesličky se skládají z 1398 figurek lidí a zvířat, 133 z nich se pohybuje.

Žirovnice

Žirovnice

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
13 km
Žirovnice

Žirovnice

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   13 km

Historie zámku sahá do poloviny 13. stol. Projít si můžete např. expozici Květiny na šlechtickém sídle, v jejímž rámci navštívíte dámský salón i badatelnu, či sály s unikátní a nejrozsáhlejší freskovou výzdobou v Čechách.

Landštejn

Landštejn

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
15 km
Landštejn

Landštejn

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   15 km

Gotický skvost a jedna z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných zřícenin u nás stojí v příjemné lesnaté krajině na jednom z žulových vrchů Novobystřické vrchoviny. Od pradávna střežil hranici tří historických zemí – Čech, Moravy a Rakouska.

Houbový Park

Houbový Park

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
16 km
Houbový Park

Houbový Park

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   Vyzkoušeno rodiči   16 km

Vyrazte na dobrodružnou expedici do světa skřítků, dinosaurů, pohádkových bytostí, houbiček a také do vesmíru. Interaktivní park s mnoha hrami, soutěžemi a atrakcemi nabízí zábavu pro celou rodinu.

  Lajk od maminky Jany

Zvolili jsme trasu „Výzkumná expedici“, která má 9 stanovišť. Cestováním napříč parkem objevujete kromě hub a přírody také pohádkový svět. Prodírali jsme se cestou necestou, šplhali po žebříku ke zvonečku, zápasili s tříhlavým drakem, dobili hrad Šípkové Růženky a šermovali s rytíři.

Pohádková říše Fábula

Pohádková říše Fábula

Turistická destinace Turistická destinace
18 km
Pohádková říše Fábula

Pohádková říše Fábula

Turistická destinace Turistická destinace   18 km

Jedinečný zážitkový areál je ideálním místem pro rodinný výlet. Čeká vás cesta Pohádkovým sklepením, kde potkáte čarodějnici, čerta a další bytosti. K dispozici jsou tvořivé dílny, mini ZOO, Pohádkové bludiště a mnoho dalšího.

Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Kamenice nad Lipou

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
18 km
Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Kamenice nad Lipou

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   Vyzkoušeno rodiči   18 km

Areál někdejšího hradu a později také zámku se rozprostírá v srdci města. Chlubí se navíc rozlehlou zámeckou zahradou, které vládne lípa stará okolo 800 let. V zámku dnes úřaduje pražské Umělecko-průmyslové muzeum, které vám přiblíží svět uměleckého kovářství i jedinečnou expozici hraček. Muzeum se pyšní parádní sbírkou angličáků značky Matchbox a domečků pro panenky, prohlédnout si tu můžete také historický nábytek.

  Lajk od maminky Mileny

Určitě navštivte udržovaný zámecký parčík. Za výlet stojí už kvůli 700 – 900 let staré památné lípě. Strom má velmi zvláštně rostlé větve. Podobný nikde asi neuvidíte. Dětem se bude v parku líbit kašna a dětská klouzačka. Zatímco si budou ratolesti hrát, rodiče si odpočinou na lavičkách. A pokud vám vyhládne, můžete navštívit zámeckou kavárnu s lahodnými zákusky. Automobil zaparkujete kousek od zámku.

Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
18 km
Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   18 km

Areál někdejšího hradu a později také zámku se rozprostírá v srdci města. Chlubí se navíc rozlehlou zámeckou zahradou, které vládne lípa stará okolo 800 let. V zámku dnes úřaduje pražské Umělecko-průmyslové muzeum, které vám přiblíží svět uměleckého kovářství i jedinečnou expozici hraček. Muzeum se pyšní parádní sbírkou angličáků značky Matchbox a domečků pro panenky, prohlédnout si tu můžete také historický nábytek.

Graselova sluj

Graselova sluj

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
7 km
Graselova sluj

Graselova sluj

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   7 km

Tato podzemní prostora je spíše upravený převis v nízkém žulovém bloku, který měl v minulosti sloužit jako jedna ze skrýší loupeživé bandy J. G. Grasela. Vydat se můžete na 23 km dlouhou Graselovu stezku.

Vysoký kámen

Vysoký kámen

Hora / Pohoří Hora / Pohoří
8 km
Vysoký kámen

Vysoký kámen

Hora / Pohoří Hora / Pohoří   8 km

Vrch (738 m) leží asi 5 km jižně od Kunžaku, v minulých dobách byl zřejmě místem, kde se setkávaly hranice Čech, Moravy a Rakouska. Na vrcholku jsou mohutné skalní masivy.

Zoopark Na Hrádečku u Jindřichova Hradce

Zoopark Na Hrádečku u Jindřichova Hradce

ZOO ZOO
8 km
Zoopark Na Hrádečku u Jindřichova Hradce

Zoopark Na Hrádečku u Jindřichova Hradce

ZOO ZOO   Vyzkoušeno rodiči   8 km

Soukromý zoopark s rozlohou 10 ha se nachází mezi obcemi Dolní a Horní Pěna. Rozmanitost druhů se neustále rozšiřuje, nyní zde uvidíte např. 8 druhů drápkatých opic, velbloudy, klokany či krokodýly.

  Lajk od maminky Jany

Kromě zvířat areál nabízí také  rozptýlení formou zajímavých informací, například o cestě našeho odpadu, ohrožených zvířatech nebo zábavnou hru „Zatoulaná zvířata“. U stánku s občerstvením si děti mohou vyzkoušet dojení nebo rybaření.

Jindřichohradecké úzkokolejky

Jindřichohradecké úzkokolejky

Technická památka Technická památka
9 km
Jindřichohradecké úzkokolejky

Jindřichohradecké úzkokolejky

Technická památka Technická památka   9 km

V Jindřichově Hradci se nalézá 15. poledník i další zajímavost – město je výchozím bodem dvou úzkokolejných železničních tratí. Obě vlastní soukromá společnost Jindřichohradecké místní dráhy. Vedou do Obrataně a Nové Bystřice.

Náměstí Míru Jindřichův Hradec

Náměstí Míru Jindřichův Hradec

Náměstí Náměstí
9 km
Náměstí Míru Jindřichův Hradec

Náměstí Míru Jindřichův Hradec

Náměstí Náměstí   9 km

Náměstí lemují řady starých měšťanských domů s krásnými historickými fasádami, zaujme např. Langrův dům, jehož průčelí pokrývají sgrafita. Uprostřed stojí Sousoší Nejsvětější Trojice, poblíž náměstí pak 68,3 m vysoká gotická věž s vyhlídkou.

Muzeum Jindřichohradecka

Muzeum Muzeum
9 km

Muzeum Jindřichohradecka

Muzeum Muzeum   9 km

Muzeum bylo založeno v roce 1882 a sídlí v renesanční budově bývalého jezuitského semináře na Balbínově náměstí. Z bohatých sbírek muzea vynikají Krýzovy jesličky, největší lidový mechanický Betlém na světě, ojedinělá kolekce převážně gotických plastik a unikátní soubor malovaných ostrostřeleckých terčů a terčových zbraní. Řemeslnou dovednost zachycuje expozice cechů a hodin. Síň Emy Destinnové představuje světoznámou operní pěvkyni.

Rybník Zvůle

Rybník Zvůle

Vodní plocha Vodní plocha
10 km
Rybník Zvůle

Rybník Zvůle

Vodní plocha Vodní plocha   10 km

Nachází se v příjemném prostředí Křižanovské vrchoviny nedaleko městečka Rožnov. Přímo u něj se rozprostírá rekreační osada stejného jména. V okolních lesích je mnoho velkých balvanů, jejichž shluky vytvářejí tzv. kamenná bludiště.

Rybník Osika

Rybník Osika

Vodní plocha Vodní plocha
12 km
Rybník Osika

Rybník Osika

Vodní plocha Vodní plocha   12 km

Rybník v romantickém zákoutí Javořické vrchoviny má rozlohu 68 ha a maximální hloubku 5 m. Byl založen již v 16. století mnichy z nedalekého kláštera Nejsvětější Trojice. Díky pozvolnému svažování dna u pláže je ideální pro rodiny s dětmi.

Rozhledna U Jakuba

Rozhledna U Jakuba

Rozhledna Rozhledna
12 km
Rozhledna U Jakuba

Rozhledna U Jakuba

Rozhledna Rozhledna   12 km

Unikátní stavba stojí v samém srdci České Kanady na Havlově hoře (680 m n. m.), vysoká je 40,7 m a vyhlídková plošina se nachází ve výšce 33,3 m. Nabízí úchvatné výhledy do okolí.

Regionální úzkokolejné muzeum

Regionální úzkokolejné muzeum

Technická památka Technická památka
14 km
Regionální úzkokolejné muzeum

Regionální úzkokolejné muzeum

Technická památka Technická památka   14 km

V Nové Bystřici budou v mašinkovém ráji všichni fandové vláčků. V přízemí nádražní budovy najdete autentickou dopravní kancelář z období 1. republiky, z dobových dokumentů a fotek se dozvíte vše o úzkokolejkách. Uvidíte tiskařský stroj na výrobu lepenkových jízdenek i služební čepice drážních zaměstnanců a svítilny výpravčích z celého 20. století. Druhá část expozice představí typické nákladní vozy i dílnu.

Golf resort Monachus

Golf resort Monachus

Sportoviště Sportoviště
15 km
Golf resort Monachus

Golf resort Monachus

Sportoviště Sportoviště   15 km

Tvoří jej 9jamkové hřiště Nová Bystřice, první veřejné hřiště v ČR, a 18jamkové hřiště Mnich, kde se konají prestižní komerční akce i profesionální turnaje. Skvělou hru si užijete v malebné krajině se vzrostlými stromy a několika rybníky.

Lázně Svatá Kateřina nedaleko Počátek

Lázně Svatá Kateřina nedaleko Počátek

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
16 km
Lázně Svatá Kateřina nedaleko Počátek

Lázně Svatá Kateřina nedaleko Počátek

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   16 km

Na zemské hranici Čech a Moravy, uprostřed lesů, v nadm. výšce 700 m se nachází vodoléčebné a klimatické lázně Svatá Kateřina. Za svoji pověst vděčí místo pramenům sv. Kateřiny a sv. Markéty, které byly známé již v 16. stol. jako svatá voda u Počátek.

Český Rudolec

Český Rudolec

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
17 km
Český Rudolec

Český Rudolec

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   17 km

Zámek postavený v novogotickém stylu bývá též nazýván Malá nebo Moravská Hluboká. Dlouhá léta bohužel chátral a teprve od roku 2009 prochází kompletní rekonstrukcí.

Kalich

Kalich

Vodní plocha Vodní plocha
17 km
Kalich

Kalich

Vodní plocha Vodní plocha   17 km

Velká vodní plocha nabízí v letních měsících příjemné koupání v krásné přírodě. Najdete zde upravenou pláž s kabinkou na převlékání a schůdky umožňující snadný vstup do vody.

Chadimův mlýn

Chadimův mlýn

Technická památka Technická památka
18 km
Chadimův mlýn

Chadimův mlýn

Technická památka Technická památka   18 km

Mlýnice je upravena jako mlynářské muzeum, kde najdete velké množství původního i dovezeného mlýnského zařízení včetně různých zemědělských nástrojů. Uvidíte stroje z r. 1926, dozvíte se o mletí obilí a historii mlýna.

Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
18 km
Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   18 km

Prohlédnout si můžete největší expozici o životě a díle Emy Destinnové a stálou expozici o tvorbě její žačky a pokračovatelky, operní pěvkyně Jarmily Novotné. Po celý rok tu probíhá bohatý koncertní program špičkových umělců z celého světa.

Ratmírovský rybník

Ratmírovský rybník

Vodní plocha Vodní plocha
570 m
Ratmírovský rybník

Ratmírovský rybník

Vodní plocha Vodní plocha   1 km

Jeden z nejstarších rybníků na Jindřichohradecku vznikl přehrazením Hamerského potoka již ve 13. století. Jeho výměra činí 80 hektarů a je využíván zejména k rekreaci.

Cimrman na úzkokolejce

Cimrman na úzkokolejce

Technická památka Technická památka
9 km
Cimrman na úzkokolejce

Cimrman na úzkokolejce

Technická památka Technická památka   9 km

Pátráte-li po stopách Járy Cimrmana, sedněte na vlak a dojeďte do Jindřichova Hradce. Zde přesedněte na úzkokolejku směr Nová Bystřice a vystupte ve stanici Kaproun. Zde byl údajně nedobrovolně vysazen též Cimrman.

Ďáblova prdel

Ďáblova prdel

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
11 km
Ďáblova prdel

Ďáblova prdel

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   11 km

Kuriózní skalní útvar s přiléhavým jménem se nachází poblíž osady U Panského lesa v trojúhelníku osad Terezín, Nový Svět a Valtínov.

Muzeum motorových kol Horní Radouň

Muzeum Muzeum
15 km

Muzeum motorových kol Horní Radouň

Muzeum Muzeum   15 km

Bylo zřízené v r. 2010 v budově bývalé školy z roku 1897. Pyšní se unikátní sbírkou motocyklových kol značky Sachs, ale i dalšími exponáty včetně 165 roset z bicyklů a 701 motocyklových štítků.

Novomlýnský rybník

Novomlýnský rybník

Vodní plocha Vodní plocha
16 km
Novomlýnský rybník

Novomlýnský rybník

Vodní plocha Vodní plocha   16 km

Rekreační lesní rybník na Kostěnickém potoce při česko-rakouské hranici je využíván ke koupání. Relaxovat můžete na písčité pláži, jižně leží nejsevernější bod Rakouska a nejsevernější mostek Rakouska.

Přehrada Landštejn

Přehrada Landštejn

Vodní plocha Vodní plocha
16 km
Přehrada Landštejn

Přehrada Landštejn

Vodní plocha Vodní plocha   16 km

Vodní dílo Landštejn bylo vybudováno na potoce Pstruhovci pod zříceninou hradu Landštejn. Hlavním účelem přehrady je ochrana obcí ležících níže po proudu před velkou vodou a akumulace vody pro vodárenské účely.

Vodní pila Peníkov

Vodní pila Peníkov

Technická památka Technická památka
16 km
Vodní pila Peníkov

Vodní pila Peníkov

Technická památka Technická památka   16 km

Pozoruhodně zachovalá pila s pohonem vodním kolem, k zlepšení průtoku a nadržení vody slouží rybníček nad objektem. Podle záznamů tu pila určitě stála v r. 1865, součástí vodního díla byl i mlýn.

Metánov - expozice kuriozit

Metánov – expozice kuriozit

Muzeum Muzeum
17 km
Metánov - expozice kuriozit

Metánov – expozice kuriozit

Muzeum Muzeum   17 km

Expozice připomíná hloubavého a svérázného profesora, který vymýšlel jazykové novotvary a vynalézal i v ostatních oborech (např. 12stěnný nepřevrhnutelný kalamář, který vlastnil i K. Čapek). Uvidíte kuriózní upomínky na tohoto originálního muže.

Zobrazit více výletů ()

Jak uplatnit
Děti
Příplatky
Storno podmínky
O podniku
Penzion Ratmírák
Jižní Čechy
Malý Ratmírov 27, Blažejov, 377 01
Více o podniku