Původní nabídka už bohužel vypršela. Prohlédněte si její detail nebo objevte další.

199 Kč za nejnovější terapii rázovou vlnou! Léčebná metoda odstraňující bolesti kloubů a svalů i potíže s „tenisovým loktem“.

4,5 / 5 Chirurgie MUDr. Kulík Praha - Nové Město  (mapa) 468 prodejů

Zeptejte se nás na cokoliv k nabídce

Často se ptáte

Jak uplatnit
Benefity
A.F.

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na vhodnost RV při mých obtížích s bolestivostí vazů a úponů kolem kolenního kloubu (kdysi zranění – distorze a patrně nedoléčení , pak častá bolestivost … s ukončením aktivní sport. činnosti bez obtíží, ale v posledních letech (patrně při přetížení? -jen rekreačně lyže, aerobik, tanec…) zase bolí. Na vyšetření u ortopeda jsem nyní nebyla (lze případně u Vás ?). Děkuji za info.

MUDr. Miroslav Kulík

Rázová vlna obecně je vhodná k léčení úpnových bolestí, pokud vaše potíže jsou způsobeny přetížením úponů kolem kolenního kloubu, tak je pro vás léčba RV vhodná. Vyšetření lékařem chirurgem je přímo u nás konsultace ortopeda je u nás též možná (ale delší čekací odby).

Eva

Dobry den,
je mi 46 let,mam bolestivost praveho kycle a velice snizenou citlivost spodni oblasti stehna(nad kolenem,jako prelezenina),po delsim stani dochazi take az k bolestivosti.Je tato metoda vhodna i na tento problem?Pripadne kolik voucheru je treba.
Dekuji predem za odpoved a preji hezky den.

MUDr. Miroslav Kulík

Na léčbu bolestí kolem kyčelního kloubu bych RV doporučoval, vhodné je aplikace opakovat asi 6×.
Co se týče necitlivosti n apřední straně stehna, doporučuji vyšetření neurologem.

Lenka

Dobrý den,
je tato léčba vhodná pro lupavý kyčel?
A na bolesti kolene, jejichž důvod zatím žádný lékař neodhalil? Zatím poslední podezření je na kloubní myšku.
Děkuji předem za odpověď.

MUDr. Miroslav Kulík

na kloubní myšku je léčba RV nevhodná
u lupavého kyčle by bylo možno o aplikaci RV uvažovat.

Ilona

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je tato metoda vhodná pro bolesti zad v oblasti bederní páteře,kdy bolest vystřeluje přes zadek až do nohy.Děkuji za odpověď.

MUDr. Miroslav Kulík

na tyto problémy aplikayce RV vhodná není.
Doporučuji léčení u neurologa.

Petr Cenek

Trpím bolestivostí kloubu ukazováčku pravé ruky, občas při ohnutí prstu v něm lehce křupne. Užívám ale Warfarin. V minulosti jsem již úspěšně absolvoval terapii rázovou vlnou na kyčli, bez jakýchkoliv problémů a s úspěchem ( ale za nekřesťanskou cenu). Je trapie u Vás vhodná a možná?
Petr

MUDr. Miroslav Kulík

U nás je běžná cena též „nekřesťanská“ toto je vyjímečná akce díky Slevomatu.
Při užívání Warfarinu je při aplikaci RV možnost vzniku hematomů (modřin) nebo i větších krevních výronů v míst aplikace, proto se léčba RV běžně nedoporučuje u Warfarinizovaných lidí. Pži zvážení rizika léčby efektu je možno někdy toto riziko podstoupit – což se vám vyplatilo u vaší kyčle.
U problému s vaším prstem je ale pravděpodobnost dobrého efektu léčby dosti nízká. Na vašem místě bych aplikaci RV z této indikace neriskoval. Ale jsem ochoten na toto téma dále diskutovat.

H.M.Š

Dobrý den, může aplikace RV odstranit bolesti drobných kloubů rukou? Kolik voucherů bych potřebovala? Děkuji

MUDr. Miroslav Kulík

Léčbu malých kloubů ruky u nás neprovádíme, některá revmatologická pracoviště však aplikaci RV u tohoto postižení doporučují a uu nás pak provádíme jen aoplikace. Aplikace je u nás možná, většinou se rovádá 6×. Případně se před nákupem poraďte se svým revmatologem.

jana

Dobrý večer,aplikací RV se léčí dočasně pouze bolestivost nebo tato metoda konečně vyřeší problémy? Musí se po čase opět podstoupit? Děkuji.

MUDr. Miroslav Kulík

Rázová vlna v pojivové tkáni vyvolává fyziologické změny, které vedou k regeneraci úponů a tím k vyléčení příčiny bolestí. Tento efekt nastává asi 6–8 týdnů po skončení aplikací. Analgetický (protobolestivý) efekt je též, ale to není to hlavní so od aplikací RV čekáme. Efekt RC je obvykle dlouhodobý až trvalý.

Honza

Dobrý den, tenisový loket nemám diagnostikovaný, ale mám na něj podezření (práce u počítače s myší). Je před aplikací rázové vlny potřeba nejdříve ruku někde vyšetřit, nebo je možné diagnostikovat přímo u vás? Dále jsem četl, že se rázová vlna nedoporučuje při užívání kortikoidů. Jsem astmatik a denně užívám Symbicort – je to na závadu? Předem děkuji za odpovědi.

MUDr. Miroslav Kulík

Diagnosa tenisového lokte je jednoduchá a většinou ji urční pacient sám. Před aplikací RV vás samozřejmě řádně vyšetříme včetně RTG (vše je hrazeno ze zdrav. pojištění) Vouchery jsou nutné jen k úhradě vlastních aplikací RV, které pojišťovny nehradí a pacient je platí sám.

MUDr. Miroslav Kulík

Symbicort je sice kortikoiid, ale specificky působící v dýchacích cestách, pro thetapii RV není překážkou, ani její evekt nepříznivě neovlivňuje.

Michal Hrubý

dobrý večer, jak dlouho po aplikaci ozařování patní ostruhy mohu podstoupit rázovou vlnu. Ozaření nemělo účinek. Mám ostruhy na obou nohou, z toho jedna byla ozařována. Děkuji

MUDr. Miroslav Kulík

Je vhodné dodtržet interval asi 2 měsíce. Při době platnosti voucheru to není problém. Při postižení obou pat je většinou možné aplikovat RV současně na obě paty. Je třeba asi 6 aplikací na jednu lokalitu.

anna

Dobrý den, jak dlouho toto ošetření trvá? Mám bolesti při došlapu pod patou.Chodila jsem na tzv.podvodní ultrazvuk, ale nepomohlo to. Ortoped to jinak neřešil. Prosím, napište, kolik je potřeba voucherů a po kolika dnech se ošetření opakuje.Ptám se,protože nejsem z Prahy a musela bych dojíždět. Děkuji za informaci. A ještě jeden dotaz: je tato metoda vhodná i případně pro 17 letou sportovkyni *aerobik,která má již půl roku problém s bolestivostí vnitřního stehenního svalu.Doktoři,fy­zioterapeuti zkusili prý vše,ale nic nepomáhá.Rentgen páteře nic neukázal,reha­bilitace také nepomohla,speciální zátěžové cvičení také nic.Prosím, poraďte.Děkuji.

MUDr. Miroslav Kulík

Vlastní aplikace RV trvá několik minut. Celá návštěva v ordinaci cca 15 minut. Aplikace se opakují asi 4– 6× a interval mezi aplikacemi je asi 5–7 dní.
Svalové distense u mladých sportovců jsou též indikace k aplikaci RV.

MUDr. Miroslav Kulik

termíny pro aplikaci RV je možný již v 7.00 hod.

Tomas

Dobry den, maly dotaz ohledne objednani, je mozne ranni ci pozdejsi odpoledne? Nebo pouze 12–16 jak pisete? Pres den se clovek moc z prace neuvolni, zvlaste jde-li o 6 navstev a pod. Dekuji za odpoved

MUDr. Miroslav Kulík

termíny pro aplikaci RV je možný již v 7.00 hod.

Petr Müller

Dobrý den,
kolik aplikací doporučujete k ošetření patní ostruhy osmnáctiletého děvčete?
Děkuji za odpověď

MUDr. Miroslav Kulík

Obvykle je potřeba 6 aplikací

Jana

Dobrý den, mám chronické bolesti levého kyčelního kloubu (poúrazový stav v dětství), prozatím jsem jen řešila gely a užívala Condrosulf. Obojí bez valného efektu. Zajímalo by mne, zda je tato metoda pro mne vhodná (a kolik opakování), když užívám Anopyrin a rtg kyčelního kloubu jsem dosud nepodstoupila. Děkuji za informaci.

MUDr. Miroslav Kulík

Myslím, že i pro vás by léčba RV byla vhodná.
Většinou je potřeba 4–6 aplikací. Anopyrin není na závadu. RTG snímky u nás můžeme doplnit při vaší první návštěvě (je hrazeno ze zdrav. pojištění)

Lenka

Mám s tím dobrou zkušenost z Bulovky. Již jsem byla objednaná na operaci loktu, ale po 5 aplikacích RV došlo k tak výraznému zlepšení, že jsem mohla operaci zrušit (s výsledky všech předchozích rehabilitací a obstřiků se to nedalo srovnat).
Chci se ale zeptat, zda je možné aplikovat RV i na syndrom zamrzlého ramene (rehabilitace mám již za sebou, zlepšení bylo tak o 50%).

MUDr. Miroslav Kulík

Ano – zamrzlé rameni je jednou z nejčastějších indikací k aplikaci RV. Efekty jsou dobré podobně jako u tenisového lokte.

Bohnelova Sona

Pane doktore, přítel má následující nález na kolení:
Na rtg: Gonarthosa I. stupně, se zúžením kloubní štěrbiny mediálně a v patellofemorálním skloubení, s drobnými okrajovými osteofyty. Jiné tvarové ani strukturální změny zobrazeného skeletu neprokazují.
Na ortopedii dostal nějakou kortikoidovou injekci, ale nepomohla, koleno stále bolí a jakoby se mu podlamuje. Ja Vaše metoda vhodná pro něj a kolik voucherů bych mu měla zakoupit? Děkuji za odpověď

MUDr. Miroslav Kulík

rázová vlna vlastní arthrotické změny na chrupavce nevyléčí, ale má positivní efekt ve smyslu útlumu bolestí. Z tohoto hlediska by byla aplikace RV pro vašeho přítelůe vhodná.
Obvykle se u velkých kloubů provádí 6 aplikací v intervalu 5–7 dní.

Veronika

Dobry den,
rada bych se poradila, zda je vhodne vouchery zakoupit pro lecbu zanetu achillovy slachy, pokud trpim poruchou srazlivosti krve (leidenska mutace)?
Dekuji za odpoved.

MUDr. Miroslav Kulík

Pro léčbu zánětu achilovy šlachy je léčba RV vhodná, je potřeba většinou 6 aplikací.
Leidenská mutace sama o sobě není kontraindikace, pouze v případě, že používáte lék Warfarin, ba aplikace RV nebyla možná. V případě pochbností není problém u nás provést laboratorní vyšetření před vlastními aplikacemi.

Jitka

Dobrý den !
Chtěla bych se zeptat, zda tato metoda je i vhodná pro vazy a svaly v okolí kolenního kloubu?
Děkuji předem za odpověď.

MUDr. Miroslav Kulík

ano – svalové úpony kolem kolenního kloubu se RV léčí. Jen u změn arthrotických (změny kloubní chrupavky) je RV méně vhodná

Pavel

Dobrý den
K léčbě bolesti tenisového lokte potřebuji cca. 2× obstřik (m.) měsíčně. Pak se bolest znovu vrací, protože mé ruce jsou výrobní nástroje každodenního namáhavého použití. Je možno rázovou vlnou odstranit trvale nebo podstatně omezit tyto bolesti? Pakliže ano, za jakých podmínek? Kolik rázů(uvádíte 2000/voucher),res­pektive voucherů v této hodnotě musím zakoupit, abych mohl být bez bolesti (úplně nebo dočasně). Konkrétně, v čem by tato metoda(pomineme-li šetrnost aplikace) byla v mém případě z hlediska účinků a celkové ceny pro mne výhodnější, oproti léčbě obstřikem (přičemž se nedomnívám, že by aplikace cca. 2 obstřiků měla negativní vliv na změny v kostní stavbě nebo tkáně). Děkuji předem za comeback informaci.

MUDr. Miroslav Kulík

u tenisového lokte je obvykle potřeba 6 aplikací rázové vlny (1 aplikace 2000 rázů) provádí se v intervalu 1× týdně. Od posledního obstřiku je vhodné dodržet interval asi 2 měsíte. (platnost voucherů je v romto smyslu dostatečně dlouhá).
K druhé části dotazu – jedná se o jinou léčebnou metodu, která potlačuje zánět nna jiném fyziologickém opodkladě. Když jedna léčebná metoda nefunguje volíme metodu jinou.

Dotazy k této nabídce jsou již uzavřeny. Chcete-li nám poskytnout zpětnou vazbu, prosím kontaktujte nás.

Nahoru